Det ser ud til at det var en god gang sladder, som fik Putin koblet med en islamisk tartar-skønhed, gymnasten Alina Kabayeva. Avisen der oprindelig skrev nyheden, “overvejer for tiden sin redaktionelle linje”, og holder derfor lukket et stykke tid. Konen, Ludmila Shkrebneva, kan ånde lettet op.
Et billede af en and…?
Den avis, som skrev, at Ruslands præsident, Vladimir Putin, var blevet hemmeligt skilt fra sin kone og havde planer om at gifte sig med en 24-årig gymnast er lukket. Efter Putins kommentar blev avisen lukket, officielt fordi udgiverne vil “finde et nyt koncept”, som det hedder.
En synligt irriteret Putin blev konfronteret med rygterne under et besøg i Italien fredag.
“Der er ikke et gran sandhed i den historie. Jeg har altid reageret meget negativt på folk, som med deres snottede næser og erotiske fantasier snuser rundt i andres liv,” sagde Putin.
Læs mere på Times of India.

Putin gør vel bare det som mange drømmer om:
Han bytter en på 50 med 2 på 25.
Men så er de jo nødt til at være muslimer, ellers er det forbudt.
Og ideen er fremtidssikker, når de bliver 40 kan han igen bytte dem til 4 på 20 uden at komme i modstrid med koranen. Hvis han ellers stadig kan klare al den gymnastik:-)))
Vi andre må stadig bare nøjes med varanen, han er nu ikke så dum, ham Putin!
http://ekstrabladet.dk/gallerier/article997478.ece
Hvis Putin tager sig en ung elskerinde til at aflaste “Babuschka” lidt, kan det altså ikke bringe mit p*s i kog. Måske hjælper det endda på hans regeringsførelse at få lettet trykket lidt hyppigere.
Jeg må desværre nok erkende at verden er lidt for kompliceret til min primitive tankegang, men det er altid godt at blive bragt på bedre tanker af nogen der har forstand på tingene!
http://pajamasmedia.com/xpress/flemmingrose/2008/04/21/putins_not_so_private_life.php
Men om der var hold i historien eller ej får vi ikke at vide, det var ikke vigtigt!
Nej, og det er da også inderligt ligegyldigt! Jeg under skam Putin lidt lagen-gymnastik ind imellem hans karate-træning.